Chrapúnstvo v zdravotníctve

Autor: Jaroslav Kucek | 8.11.2014 o 21:01 | (upravené 8.11.2014 o 21:23) Karma článku: 9,43 | Prečítané:  1673x

Business v našom zdravotníctve.  

Ako už dávno vieme, táto politická garnitúra nás veselo okráda a zotročuje.Viď kauzička CT. Nákup zdravotníckych zariadení je veľmi lukratívny a rýchly biznis. Prečo by čakali na zisky z parkovného pred nemocnicami ? Stačí dobrý podnikateľský plán a šup miliónik do vrecka ! Verím, že to nie je posledný počin, ktorý vykonali v prospech vlastných záujmov a dúfam, že sa odhalia aj iné chrapúnske činy, ako okradli pacientov.

Je smutné, že ak niekto ide do nemocnice k lekárovi na vyšetrenia, musí si pri vstupe do nemocnice(Antolská, Ružinovská...) zaplatiť vstup na parkovisko 1,- € na hodinu. Veľkodušne nechali na Antolskej dolné parkovisko bezplatné ( pod tlakom verejnosti ), ale pacienti, ktorí sú imobilní, alebo chodia so značnými problémami a teda potrebujú parkovať čo najbližšie, musia za parkovné zaplatiť. Akoby nestačilo, že sú už aj tak znevýhodnení. Pacient je bežne u lekára aj niekoľko hodín, nie žeby bol lekár pomalý, ale je tam niekoľko ďalších pacientov, ktorí tak isto čakajú na ošetrenie.

Vrátim sa k CT- čku. Ako je možné, že štát nakupuje od firiem, o ktorých nič nevedia ?! Prepáčte, vedia, ale len číslo účtu, kam majú poslať naše peniaze. A čo, ak sa prístroj pokazí v záručnej dobe? Komu to budú reklamovať, alebo sa na takýto tovar nevzťahuje reklamácia?

Za komunizmu sa tomu to hovorilo rozkrádanie majetku v socialistickom vlastníctve , trestal sa takmer ako hrdelný zločin, trestal sa odňatím slobody na 10 až 15 rokov.

Nie všetko bolo v minulom režime nanič !

Žiaľ, dnes sa urobí nanajvýš pár prázdnych gest a tým je celá záležitosť uzavretá, trestnoprávnu zodpovednosť mať nikto nebude ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?