Prečo sa to stalo?!

Autor: Jaroslav Kucek | 10.1.2015 o 12:15 | Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1370x

7.januára 2015 nami otriasol hrozný teroristický útok v Paríži.

Tento teroristický útok nemá nič spoločné s moslimskou vierou. Nie som špecialista na vierovyznanie,ale dúfam,že mám zdravý úsudok a napíšem, prečo sa asi dejú tieto nezmyselné vraždy.

Každý máme nejaké predsudky a to nielen voči islamu,ale aj voči všetkému,čo dobre nepoznáme.Teraz by nebolo dobré, aby sme zavrhovali moslimské vieru, ale pozreli sa na páchateľov tohto ohavného činu, prečo sa to stalo...

Môj názor na tieto teroristické činy asi mnohí podporia, sú politicky motivované.

Zaujímavé je že, keď Západ vyhlásil moslimských radikálov za teroristov, práve sa priatelil a intenzívne podporoval ultraradikálne organizácie moslimov.

Napríklad Usámu bin Ládina, vodcu Talibanu, al-Kájdy. A to nie je jediný, ktorého takto finančne a materiálne podporovali.

Amerika a Západ podporovali fundamentalistické a totalitné režimy v arabskom a moslimskom svete, pretože tieto režimy slúžia ekonomickým a politickým záujmom Západu v regióne. Ako napríklad Arabská jar „Tunis, Alžírsko, Egypt, Jordánsko, Omán, Saudská Arábia, Sýria, Maroko, Jemen, Bahrajn, Líbya“ a ďalších krajinách arabského sveta.

Mnohí na Západe nechápu skutočnosť, že hlavnými obeťami moslimského fundamentalizmu v akejkoľvek forme nie sú Európania alebo Západ, ale sami moslimovia. Fundamentalizmus, nech je to moslimský, kresťanský, židovský alebo iný, nie je len ideológia, je to hrubý zásah do každého kútika každodenného života človeka. Je to postoj tých, ktorí si nárokujú vlastníctvo pravdy. To im podľa ich presvedčenia dáva právo súdiť a odsudzovať druhých. Je to útek k radikalizmu, často spojený s násilím, spolu s odmietaním dostatočnej vnímavosti k realite, racionalite a rozvíjaniu slobody pre jednotlivca a spoločnosť.

Koľko nevinných ľudí denne ešte musí zomrieť, aby sa Amerika a Západ nasýtil dostatkom prekliatych peňazí a moci?

Je mi nesmierne ľúto vyhasnutých ľudských životov, aj tých v Paríži, aj všetkých ostatných, o ktorých sa už nepíše, je to neprípustné zverstvo, ale pozrime sa pravde do očí, naozaj sa nedá s kultom smrti bojovať.

Musíme konečne povedať rezolútne „nie !“ agresívnej, expanzívnej americkej politike, zobuďme sa , pokým je ešte čas, nezatvárajme oči pred realitou!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?