Konflikt spoza dverí

Autor: Jaroslav Kucek | 10.2.2015 o 21:24 | (upravené 11.2.2015 o 23:38) Karma článku: 3,93 | Prečítané:  509x

Podporíme, alebo to necháme voľne plávať. Ak si niekto myslí, že to niekto za nás vyrieši, tak sa veľmi sklame a nielen seba, ale aj vlastnú rodinu.

Treba už razantne povedať NIE americkej agresii. Ani sa nenazdáme a v Európe vybuchne veľký vojenský konflikt. Kvôli nenažraným Američanom, ktorí si chcú vylepšiť vlastnú ekonomiku na úkor zaslepených spojencov.

Zatiaľ môžeme poďakovať Merkelovej, že sa momentálne nestotožňuje s americkým názorom, aby sa dali zbrane Kyjevu. Ak tento krok nezastavíme včas, Rusko nebude otáľať a vyzbrojí druhú stranu.

Toto bude začiatok totálneho zbrojenia a predbiehania sa v zásobení a používania zbraní, ktoré sa môže zvrtnúť na medzinárodný konflikt. Ohnisko by bolo v Európe a nie v Amerike!

Amerika by zasa „ponáhľala hájiť“ demokraciu a suverenitu štátov EÚ a Ukrajiny. To všetko by riadili ale spoza mláky v teplúčku a pokoji.

Takto to bolo od nepamäti, len sa o tom, naozaj neviem prečo , taktne mlčí : Američania zabili asi 100 miliónov indiánov, čo sa dá "považovať za genocídu " tí, ktorí prežili, boli umiestnení  do rezervácií ako zvieratá (masové vraždenie židov Hitlerom bolo asi 6 miliónov obetí, čo v žiadnom prípade nechcem bagatelizovať, ale v tomto kontexte bol oproti nim amatérom).

Musíme prestať slepo počúvať Ameriku. Tvrdenia, ako nám chce Amerika dobre a len ona dokáže hájiť mier a demokraciu už vyznievajú pejoratívne. Vždy a všade im išlo iba o vlastné záujmy a ak si niekto myslí, že nás – spojencov považujú za rovnocenných partnerov, je veľmi naivný. Potrebujú nás z viacerých dôvodov, najmarkantnejšie z nich sú ekonomické a geopolitické. Američania si veľmi jasne uvedomujú si, že bez podpory Európy by sa nemohli takto rozťahovať, nemohli by si dovoliť toľkú aroganciu. Európa sa už bude musieť zobudiť z tejto letargie a uvedomiť si, že nie sme takí malí , ani slabí , ani bezbranní. Nemusíme sa polarizovať : Amerika alebo Rusko. Musia nás rešpektovať, bez nás by to nešlo, dúfam, že túto skutočnosť si už konečne uvedomia aj politické špičky a politika EÚ sa bude uberať správnym smerom a bez krvavých konfliktov !

Všade, kde sa objavia, je len rozvrat a destabilizácia, ktorá im náramne vyhovuje. V roku 2009 bola udelená Nobelova cena za mier človeku, ktorý si ju absolútne nezaslúžil, toto osobne považujem za tvrdý sarkazmus !

Toto ocenenie švédsky vynálezca Alfred Nobel odkázal pre ľudí, ktorí „najviac urobili pre mier a bratstvo medzi národmi“.

Ak sa niekomu zdá, že americkí mierotvorcovia a obhajcovia demokracie neklamú, nech si spomenie len na tieto vojnové konflikty, ktorých boli priamymi účastníkmi, či organizátormi :

  • 1950-53 Kórejská vojna

  • 1961- Kuba - Zátoka svíň bola dejiskom vylodenia kubánskych protikastrovských síl vycvičených a podporovaných USA.

  • 1964-1975 Vietnamská vojna. Bola pokračovaním Indočínskej vojny(1946-1954)

  • 1990-91 Vojna v Perzskom zálive

  • 1999- bombardovanie Juhoslávie

  • 2003- Opakované oslobodenie Iraku. Dodnes nie je v krajine slobodnejšie, ani lepšie ako za Saddáma.

  • 2011- Arabská jar. Za vojenskej účasti USA boli zvrhnuté režimy v Líbyi, Tunise, Alžírsku, Jemene, Bahrajne a Egypte

Mal by som spomenúť aj ďalšie konflikty na juhoamerickej pôde, kde zabíjali a podporovali zabíjanie civilistov. Majú toho toľko na rováši, že by sa to sem ani nezmestilo.

Už tu boli cudzie vojská a trvalo im dvadsaťtri rokov, kým nás opustili, nepotrebujeme, aby tu boli opäť cudzie vojská, tento raz napríklad americké.

Chýba nám politik, ktorý by sa razantne postavil za vlastný národ a hájil záujmy vlastných občanov a nie vlastných oligarchov.

Za čas, ktorý ste venovali čítaniu týchto riadkov, na Ukrajine zomrelo niekoľko nevinných civilistov. Je to veľmi blízko, musíme si to uvedomiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?