Zastavme ich, bratia.

Autor: Jaroslav Kucek | 2.3.2015 o 22:14 | Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1354x

Dňa 28.2.2015 som sa zúčastnil pokojného protestu za mier v Európe, ale aj za mier na Ukrajine.

Boje a nepokoje, ktoré prebiehajú na Ukrajine sú také nebezpečné, že sa ani nenazdáme a môžu sa presunúť smerom na západ. Preto som sa zúčastnil a budem sa zúčastňovať ďalších podobných akcií, aby som presvedčil našich čelných predstaviteľov, nech už začnú triezvo myslieť na budúcnosť. Ľudia, ktorí sa zúčastnili protestu sú radoví občania tejto krajiny, suplujúci našich politikov. Mám na mysli všeobecný názor v najvyšších politických kruhoch, týkajúci sa expanzívnej politiky USA.  Ak si naši politici myslia, že sa ich to netýka, veľmi sa mýlia. Myslím si, že je najvyšší čas, aby otvorili oči, ktoré doteraz zatvárali pred realitou.

Mám radosť, že  nie všetkým Slovákom je ľahostajný osud trpiacich na Ukrajine. Naši politici sa môžu hanbiť, tak vládni, či opoziční a náš filantropicky zmýšľajúci prezident ma veľmi sklamal a verím, že tento názor nezdieľam sám.

Bol som veľmi prekvapený priebehom protestu, bol bezkonfliktný a bez zbytočných vášní.  Aj preto si organizátorka protestu, Veronika Moravcová zaslúži môj obdiv. Žena, ktorá sa nebojí povedať skutočnú pravdu o Ukrajine. Veronika Moravcová nehovorí čo počula, alebo, čo jej niekto nadiktoval, ale čo videla na vlastné oči. Všetko zdokumentovala videozáznamom. Vďaka jej oddanosti, občianskej odvahe a filantropii, pomohla už niekoľkým rodinám na Ukrajine, ktoré trpeli hladom a zimou. Zabezpečila niekoľko plných nákladných vozidiel humanitárnej pomoci.

Niektorí si myslia, že pochody tohoto typu nie sú účinné, ale opak je pravdou.

Nasledovný oznam sa objavil v médiách:

 Veľvyslanectvo USA rozposlalo svojim občanom, zdržiavajúcim sa na území Slovenska nasledujúci mail, v ktorom ich varuje pred demonštráciami, ktoré by sa mali na Slovensku v najbližšej dobe uskutočniť a zároveň ich žiada, aby sa demonštráciám vyhli, ktoré sa uskutočnia v období od 28. februára do 26. marca 2015.

Je chvályhodné, ako má veľvyslanectvo USA priam materinský cit ku svojim vlastným, ale ak by mali čistý štít, načo takéto opatrenia ?!

Čoraz viac ľudí si uvedomuje situáciu a jej pozadie a preto sa zúčastňujú takýchto akcií a verejne deklarujú svoj názor.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?