Allah akbar a svetu mier.

Autor: Jaroslav Kucek | 23.7.2016 o 22:25 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1263x

Terorizmus- novodobý fenomén, či veľký Business? Kto z neho profituje a dokedy bude Európa toto zverstvo tolerovať ?

V dnešnom terorizme nejde o posúvanie hraníc, ako to bolo v minulom storočí -  o získanie národnej nezávislosti ako napríklad: Baskicko v severnom Španielsku alebo takzvaná IRA zo Severného Írska. Dnes je to o veľkom businesse a vplyvu určitých ľudí, spoločností a korporácii.

Dnes tu nebudem menovať žiadnych politikov ani iných ľudí, čo to celé zapríčinili alebo podporujú.

Posledné teroristické útoky však majú cieľ trochu odlišný, na aký sme (že vraj) boli zvyknutí.  Dnes je tendencia usmrtiť čo najviac ľudí a v konečnom dôsledku vyvolať pocit strachu. Myslím si, že sa im to aj darí. Je pravda, že v médiách sa to inak prezentuje, ale to len do chvíle, pokiaľ sa ich to bytostne netýka. Nikto si nechce na verejnosti priznať, že sa bojí. Ja sa priznávam, mám strach. Nemyslím tým, že sa bojím len o seba, ale aj o vlastnú rodinu.

Každého, koho sa spýtam, čo si myslí o terorizme, povie : " Bože, opäť tí moslimovia ! Sú to obyčajní, nechutní vrahovia, pozabíjať to všetko! " Dajme si sami sebe otázku: " Čo by povedal moslim v Iraku alebo v Sýrii ?" Pravdepodobne, že sme obyčajní, chamtiví vrahovia.

Takže čo to znamená? Chyba nie je v tom, akého Boha uznávame, ale v peniazoch, v mocenských záujmoch. Pozrime si mapu, kde všade sú nepokoje: Afganistan, Líbya, Tunis, Egypt, Sýria ........ mohol by som pokračovať ďalej a odkiaľ sú dnešní migranti? Kto vyvolal tieto nepokoje a za akým účelom ? Kto potreboval destabilizovať blízky východ ? Kto financoval nepokoje, kto im dal do rúk zbrane ? Vyvstáva otázka, či sa im to naozaj vymklo z rúk, alebo všetko pokračuje podľa vopred starostlivo pripraveného scenára. Európa je príliš silná a bohatá, aj tú treba destabilizovať, aby poslúchala ešte viac...Myslím, že toto je gro problému, ktorého katastrofálnym dôsledkom je novodobý terorizmus.

Najskôr chcem dôrazne upozorniť, že v žiadnom prípade neschvaľujem teroristické útoky, ktoré generuje IS, Al Káida, Boko Haram atď.

Chcem však poukázať na to, že tí, ktorí spôsobili túto situáciu majú tiež nejaké vierovyznanie, väčšinou kresťanské. Hlavným pilierom kresťanstva je Desatoro božích prikázaní. Na piate, siedme a desiate úplne zabudli, akoby neexistovali ! Ani nepoznáme presné čísla, ktoré by pravdivo informovali o tom, koľko moslimov zahynulo , keď zbrane držali v rukách kresťanskí vojaci. Je to strašné, ale je to ako vo fyzike, je to zákon akcie- reakcie !

Proti terorizmu je takmer nemožné bojovať, lebo nikdy nevieme, odkiaľ to príde. Nechcem , aby sme dospeli do štádia, kedy sa budeme báť opustiť naše domovy, lebo na ulici, v práci, na nákupe, v kine, v kaviarni, v škole ....sa môže niečo stať.

Týmto blogom chcem povedať jednoduchú vec a to, že novodobý terorizmus nie je islam vs kresťanstvo, ale je to o špinavej politike, do ktorej sa nechala zatiahnuť aj Európa, je to o nerastnom bohatstve, ktoré nedá mocným spávať a urobia čokoľvek, aby sa k nemu dostali.

Nezatvárajme oči pred faktami a neriešme iba dôsledok, ale aj príčinu !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?